ANTALYA İL MEM ARGE

SENPower Projesi 1. Ulus Ötesi Toplantısı Sofya'da Gerçekleştirildi

SENPower   Projesi 1. Ulus Ötesi Toplantısı Sofya'da Gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak olduğu KA220-SCH-000085065 numaralı "SENPower" projesinin birinci ulus ötesi toplantısı, tüm ortakların katılımıyla 28 Eylül 2022 tarihinde Bulgaristan'ın Sofya şehrinde gerçekleştirildi.

Prosveta-Sofia Foundation'ın ev sahipliği yaptığı toplantıda, Antalya il Milli Eğitim Müdürlüğü, Institution Poltecnico de Santarem, Natsionalna Asotsiatsia na Resursnite Uchiteli ve Agrupamento de Escolas Cidade do Entroncamento'den katılımcılar yer aldı.

Proje ortaklarının kurumsal kapasiteleri hakkında detayları paylaşılmasıyla başlayan toplantıda projenin amacı, metodolojisi,  uygulanacak adımlar ve proje kapsamında geliştirilecek içerikler hakkında detaylar ev sahibi kurum tarafından aktarıldı.

İkinci ulus ötesi toplantısı Şubat ayında Antalya'da gerçekleşecek olan SENPower projesi, ilkokul seviyesinde özel öğrenim gerektiren öğrencileri hedefine almaktadır. Bu kapsamda, özel öğrenim gerektiren öğrenciler için matematik ve fen derslerinde web 2.0 araçlarının kullanımıyla yeni bir metodoloji oluşturulması beklenmektedir.

0 - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17 Dahili 131 / 163/193

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.