ANTALYA İL MEM ARGE

Breathe The Future-Hybrid Education In Vet - Mesleki Eğitimde Hibrit Eğitim Projesi 5. TPM toplantısı Antalya'da yapıldı.

Breathe The Future-Hybrid Education In Vet - Mesleki Eğitimde Hibrit Eğitim Projesi 5. TPM toplantısı Antalya'da yapıldı.

24-25 Haziran 2024 tarihlerinde Antalya, Türkiye'de " Breathe The Future-Hybrid Education In Vet - Mesleki Eğitimde Hibrit Eğitim Projesi  " projesi kapsamında 5. Ulusötesi Proje Toplantısı düzenlendi. Toplantı, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında kaydedilen ilerlemeler, gelecekteki planlar ve yapılması gerekenler detaylı olarak ele alındı.

Hibrit Öğretim ve Mesleki Eğitim

Toplantının ilk bölümünde, EUROSC liderliğinde hibrit öğretim ve mesleki eğitim öğretmenleri için geliştirilen profesyonel sertifikasyon kursu tartışıldı. Tüm proje ortaklarının katkılarıyla hazırlanan e-kurs içeriklerinin son incelemeleri yapıldı ve e-öğrenme platformu tanıtıldı. Ayrıca, bu platformun beta versiyonunun ulusal düzeyde pilot testi için planlama ve sertifikalandırma süreçleri görüşüldü.

Yeterlilik Değerlendirme ve Öğrenme Stili Testleri

Proje ortağı PROGRESS, hibrit VET öğretmenleri için yeterlilik değerlendirme aracının pilot test ve doğrulama süreçlerini aktardı. VET okullarının pilot testlerdeki işe alım stratejileri güncellendi ve gelecek faaliyetler için Gantt şeması revize edildi. Aynı şekilde, OIC Poland Vakfı, hibrit VET öğrencileri için öğrenme stili çevrimiçi testinin pilot test ve doğrulama süreçlerini değerlendirdi.

Eğitim Oyunu ve Tanıtım Faaliyetleri

P-Consulting tarafından geliştirilen hibrit gizem eğitim oyununun içeriği ve pilot test planlaması üzerinde duruldu. Ayrıca, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında hVET öğretmenler için kitapçığın 3. sayısı ve 3 ekstra sayının lansmanı, hVET bülteni ve sosyal medya çalışmalarının durumu gözden geçirildi.

Kalite, Yönetim ve Finansal Aspektler

Toplantının son bölümlerinde, EUROSC tarafından sunulan kalite raporu bulguları tartışıldı. Proje yönetimi, idari ve mali hususlar üzerinde duruldu; Gantt şeması ve 3. raporlama dönemi revize edildi. Ayrıca, pilot testlerde yaşanabilecek başarısızlık riskleri değerlendirildi ve toplantı değerlendirme formu dolduruldu.

Bu verimli toplantı sayesinde proje ortakları, gelecekteki adımları daha net bir şekilde belirleme fırsatı buldu ve VET'te hibrit eğitim alanında önemli ilerlemeler kaydedildi.

BREATHE THE FUTURE-HYBRID EDUCATION IN VET projesi Polonya Ulusal Ajansı aracılığıyla Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

28-06-202428-06-202428-06-202428-06-202428-06-2024

0 - 0 (242) 238 60 00 0 (242) 238 38 17 Dahili 131 / 163/193

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.